TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Zerwane dachy i powalone drzewa, czyli krajobraz po burzy [AKTUALIZACJA]

W środę (26 sierpnia) po godzinie 14 nad miastem i powiatem piotrkowskim przeszła gwałtowna burza. Nasi strażacy odebrali kilkadziesiąt zgłoszeń i mieli mnóstwo pracy z usuwaniem szkód. Żywioł najmocniej uderzył w północną część powiatu.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

- Około godziny 15 zaczęły wpływać zgłoszenia dotyczące wiatrołomów, uszkodzonych dachów na budynkach i zerwanych linii energetycznych. Było ich łącznie do czwartkowego poranka aż 82 i w głównej mierze pochodziły z gmin północnej część naszego regionu, czyli Grabicy, Moszczenicy, Czarnocina i Wolborza - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy komendanta PSP w Piotrkowie. 

 

Większość interwencji dotyczy powalonych drzew lub konarów, które blokowały drogi. Są jednak też zerwane dachy m.in. w Rękoraju w gminie Moszczenica i w Tychowie w gminie Czarnocin. - Zostały uszkodzony dachy na dwóch budynkach mieszkalnych, o powierzchni około 40 m2 każdy oraz pokrycia dachowe na siedmiu budynkach gospodarczych - informuje oficer prasowy piotrkowskiej PSP. 

 

W samym mieście został uszkodzony jeden dach, na który spadło drzewo oraz było 6 innych zgłoszeń. Na zdjęciach powalone drzewa w centrum Piotrkowa. Konary zerwały linie energetyczne w okolicy skrzyżowania ul. Słowackiego i Młynarskiej. Nawałnica uszkodziły linie energetyczne również w powiecie piotrkowskim i tego typu zgłoszeń było blisko 20. 

 

Również na czwartkowe (27 sierpnia) popołudnie wydano ostrzeżenie dotyczące silnych podmuchów wiatru. Strażacy przypominają, aby zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mógłby porwać i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 22

    ~gość (gość)

    30.08.2020 09:24

    A zarząd dróg nic nie robi, zgłasza się drzewa, które zagrażają aby coś z nimi zrobili i tylko się tłumaczą covidem i urlopami oraz nawałem pracy - ale co mnie to obchodzi to jest ich obowiązek.


    ~gość (gość)

    29.08.2020 12:14

    A zarząd dróg nic nie robi, zgłasza się drzewa, które zagrażają aby coś z nimi zrobili i tylko się tłumaczą covidem i urlopami oraz nawałem pracy - ale co mnie to obchodzi to jest ich obowiązek.


    ~gość (gość)

    27.08.2020 14:09

    Droga z Grabicy do Głuchowa - mnóstwo starych drzew rosnąch tuż przy ulicy. Ta droga podczas burzy jest drogą śmierci. Teraz podczas remontu gierkówki przemieszcza się nią mnóstwo samochodów. Ekologia, która jest zagrożeniem naszego życia
    Kiedy zostanie ustalona dopuszczalna odległość drzewa od krawędzi jezdni ?


    ~gość (gość)

    27.08.2020 08:36

    Ja do tej pory nie mam prondu.



    ~gość (gość)

    26.08.2020 23:07

    Na szczęście w Piotrkowie większość drzew już dawno wycięta więc straty są minimalne! ;)



    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio